Автобус ва BYD ҳайдовчилари тез-тиббий ёрдам ходимлари ҳамроҳлигида 1-сонли клиник шифохонасига юборилган.
Бугун, 2 июнь куни соат 15:28 атрофида Тошкент шаҳар Миробод туманида Yutong йўловчи ташувчи автобуси ва BYD автомобили иштирокида йўл-транспорт ҳодисасини содир бўлди.
"Тошшаҳартранс" АЖ Матбуот хизматининг ёзишича BYD ҳайдовчиси чорраҳада светафорнинг таъқиқловчи қизил чироғига бўйсунмасдан ҳаракатланиши натижасида автобус билан тўқнашиб кетган.
Дастлабки маълумотга кўра, автобус ҳайдовчиси К.Д. ва BYD ҳайдовчиси тез-тиббий ёрдам ходимлари ҳамроҳлигида 1-сонли клиник шифохонасига юборилган.
Содир этилган йўл-транспорт ҳодисаси ўрнатилган тартибда Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ масъул ходимлари томонидан расмийлаштирилган.

• 663 количество просмотров
Оба водителя в сопровождении медиков скорой помощи доставлены в Республиканскую клиническую больницу.
2 июня примерно в 15:28 на перекрестке улиц Нукус и Т. Шевченко произошло столкновение автомобиля BYD и пассажирского автобуса Yutong.
Сообщается, что автобус, обслуживающий городской маршрут №16, под управлением водителя К.Д., 1973 г. р., двигался по улице Нукус в Мирабадском районе. Во время поворота налево на улицу Т. Шевченко на перекрестке улиц Нукус и Т. Шевченко с ним столкнулся автомобиль BYD, который пытался проехать перекресток на красный свет светофора.
После ДТП оба водителя в сопровождении медиков скорой помощи были доставлены в Республиканскую клиническую больницу №1, где им была оказана необходимая медицинская помощь.