• 24125 марта ўқилди
• жисмоний шахснинг маълумотлари — фамилияси, исми, отасининг исми, СТИР, яшаш манзили, (телефон рақами) ва паспортидан нусха;
• турлари бўйича четга олиб чиқиладиган ёки олиб кириладиган ҳайвонларнинг сони;
• четга олиб чиқиш (мамлакати) ёки олиб кириш жойи;
• четга олиб чиқиш учун асос — ҳайвоннинг қонуний сотиб олинганлигини ёки тутилганлигини тасдиқловчи ҳужжат (қонуний тутишга рухсатноманинг тартиб рақами);
• зоология коллекциясининг ҳисобга олинганлиги тўғрисидаги ҳужжат.
Рухсатнома бериш қуйидаги ҳолларда рад этилади:
• рухсатнома берилиши учун зарур бўлган ҳужжатларнинг табиатдан фойдаланувчи томонидан тўлиқ бўлмаган ҳажмда тақдим этилганлиги;
• табиатдан фойдаланувчининг рухсат беришга доир талаблар ва шартларга мувофиқ эмаслиги;
• табиатдан фойдаланувчи томонидан тақдим этилган ҳужжатларда нотўғри ёки бузиб кўрсатилган маълумотларнинг мавжудлиги;
• ўсимлик дунёси объектларини ғамлаш, уларни ушлаб туриш (сақлаш), транспортда ташишни ўрганишлар, тадқиқлар, текширишлар ёки бошқа илмий ва техник баҳолашларнинг якунлари бўйича асослантирилган салбий хулоса олинганлиги.

• 24293 количество просмотров
Разрешение на ввоз и вывоз диких животных, а также их частей, продуктов жизнедеятельности, зоологических коллекций, трофеев, чучел выдаются Министерство Экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан на основании заявление.
К заявлению прилагаются копия договора на поставку животных и растений, квитанция об оплате сбора.
• копия паспорта (ИНН компании);
• количество вывозимых или завозимых животных по видам. При вывозе зоологических коллекций указывается количество каждого вида экспонатов;
• места назначения вывоза (страна) или ввоза;
• основание для вывоза - документа, подтверждающего законное приобретение или добычу животного (номер разрешения на законное добывание);
• документ об учете зоологической коллекции в органах Госкоприроды.
Разрешительные требования и условия при выдаче разрешения на совершение или осуществление определенного вида деятельности.
• 0,2 коэффициента БРВ с природопользователей — юридических лиц;
Сроки: не более 15 дней.
В выдаче разрешения может быть отказано на основании:
• представления природопользователем документов, необходимых для выдачи разрешения, не в полном объеме;
• несоответствие природопользователя разрешительным требованиям и условиям;
• наличие в документах, предосталенных природопользователем, недостоверных или искаженных сведений;
• обоснованное отрицательное заключение по итогам изучения, обследования и иных научных оценок условий транспортировки объектов растительного и животного мира.