• 333075 marta o'qildi
Mazkur xizmat jismoniy shaxslarni davlat soliq xizmati organlarida hisobga qo‘yish, ularga soliq to‘lovchining identifikatsiya raqamini (STIR) berish tartibini belgilaydi.
STIRingizni aniqlang
• Soliq to‘lovchi jismoniy shaxsga davlat soliq xizmati organlariga tashrif buyurmasdan mustaqil ravishda o‘z identifikatsiya raqami (STIR) to‘g‘risida ma’lumot olish hamda Davlat soliq qo‘mitasida ro‘yxatga olinganligi va unga STIR berilganligi to‘g‘risida guvohnomani shakllintirib chop etish imkoniyatlari beriladi.
• Chop etilgan guvohnoma barcha so‘ralgan korxona va tashkilotlarga taqdim etilishi mumkin. Ushbu tashkilotlar guvohnomaning haqiqiyligini tekshirib olish imkoniyatlari mavjud.
Xizmat uchun to‘lov: yig‘im undirilmaydi.
Natija: STIR.
Ushbu xizmatni elektron shaklda olish uchun, quyidagi havoladan o‘ting.
Shuningdek, ushbu xizmatni Davlat xizmatlari markazlari yoki Yagona davlat interaktiv xizmatlari portali orqali olish mumkin.

• 335722 количество просмотров
Настоящая услуга определяет порядок регистрации физических лиц в государственном налоговом органе, порядок выдачи идентификационного номера налогоплательщика (ИНН).
Узнайте свой ИНН
• Предоставляется возможность налогоплательщику физическому лицу самостоятельно, не посещая налоговые органы получить информацию о своем ИНН, а также сформировать и распечатать удостоверение о регистрации в Государственном налоговом комитете Республики Узбекистан и присвоении ИНН.
• Распечатанное удостоверение может быть представлено по любому месту требования. Также имеется возможность со стороны органа в который представлено данное удостоверение проверить его подлинность.
Для получения услуги в электронном виде перейдите по ссылке.
Также данную услугу можно получить через Центры государственных услуг либо через Единый портал государственных интерактивных услуг.