• 1316 marta o'qildi
Unga ko‘ra, agar undiruvchi realizatsiya qilinmagan mol-mulkni o‘zida qoldirish taklifga rozilik bersa, mulk huquqi va boshqa ashyoviy huquqlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazuvchi idoralar tomonidan mol-mulkka nisbatan qo‘yilgan taqiqlar davlat ijrochisining qarori asosida bekor qilinadi.
Davlat ijrochisining qarori unda ko‘rsatilgan shaxsga mol-mulkka bo‘lgan huquqni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish (hisobga qo‘yish) uchun asos bo‘ladi.
Bunda mol-mulk bo‘yicha mavjud majburiyatlar uning sobiq egasi bo‘lgan qarzdor zimmasida qoladi, bundan undiruvchi mazkur majburiyatlarni bajarishni ixtiyoriy ravishda o‘z zimmasiga olgan hollar mustasno.

• 1319 количество просмотров
Согласно изменениям, если взыскатель соглашается принять нереализованное имущество в свою собственность, запреты, наложенные на имущество, отменяются органами государственной регистрации прав собственности и иных вещных прав на основании постановления государственного исполнителя.
Постановление государственного исполнителя является основанием для государственной регистрации (постановки на учет) права на имущество за лицом, указанным в этом постановлении.
При этом существующие обязательства по данному имуществу сохраняются за прежним владельцем — должником, за исключением случаев, когда взыскатель добровольно принимает на себя исполнение этих обязательств.