• 5100 marta o'qildi
Endilikda avtomobilь raqami orqali haydovchiga xabar yuborish imkoniyati "my.gov.uz" ilovasida ham paydo bo‘ldi.
Avtomobilь egasiga xabar yuborish endi nafaqat "Road24" orqali, balki elektron hukumat portali — "my.gov.uz" ilovasi orqali ham amalga oshiriladi:
• Android
• iOS
AvtoXabar: servis soobщeniy voditelyu zapustili na portale my.gov.uz
Haydovchi tanlangan xabarni darhol push-bildirishnoma tarzida qabul qiladi. Ushbu funktsiya avtomobilь egasi my.gov.uz tizimiga o‘z transport vositasini qo‘shgan bo‘lsa ishlaydi. Yuboriladigan xabarlar ro‘yxati quyidagicha:
• Yo‘limni to‘sib qo‘ygansiz
• Faralaringiz nosoz
• Mashina nogironlar uchun ajratilgan joyda to‘xtagan
• Faralaringiz yoqilgan
• Avtomobilь signalizatsiyasi ishga tushgan
• G‘ildiragingiz shamollamay qolgan
• Avtomobilingizning eshiklari (yoki oynalari) ochiq
Xabar anonim yuboriladi. "Road24" farqli ravishda, bu erda xabar yuboruvchining joylashuvi ko‘rsatilmaydi. Shuningdek, tayyor xabarlar soni raqobatchilarnikiga qaraganda kamroq — masalan, haydovchiga minnatdorchilik bildirish funktsiyasi yo‘q.

• 5101 количество просмотров
Теперь отправить сообщение водителю по номеру авто можно не только через Road 24 , но и через приложение портала электронного правительства — MyGov:
•    Android
•    iOS
AvtoXabar: сервис сообщений водителю запустили на портале my.gov.uz
Водитель мгновенно получит пуш-уведомление с выбранным сообщением. Функция работает если автомобиль получателя добавлен в my.gov.uz. Отправить можно одно из готовых сообщений:
•    Вы перекрыли мне проезд
•    Фары неисправны
•    Машина припаркована на месте для инвалидов
•    У Вас включены фары
•    Сработала сигнализация Вашей машины
•    У Вас спустило колесо
•    В Вашем автомобиле открыты двери (окна)
Сообщение отправляется анонимно, и в отличии от Road 24 получатель не видит локацию отправителя. Также, набор готовых сообщений несколько скромнее, чем у конкурентов. Например, поблагодарить водителя через сообщение — не получится.