• 19344 marta o'qildi
1. Loyihalash tashkiloti loyihalash ishlarini amalga oshirgandan so‘ng YaIDXPda so‘rovnomani to‘ldiradi va uni o‘zining ERI bilan tasdiqlaydi (suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash loyihasi binolar, inshootlar va boshqa ob’ektlar qurilishining loyiha-smeta hujjatlarini ko‘rib chiqish va kelishish jarayoni bilan bir vaqtda kelishiladigan holatlar bundan mustasno).
2. YaIDXP avtomatik tarzda so‘rovnoma va ilova qilingan xujjatlarni suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash loyihasini kelishish uchun SQKX tashkilotiga yuboradi.
3. SQKX tashkiloti 3 ish kuni mobaynida suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash loyihasini ERI bilan tasdiqlash orqali kelishishi yoki kelishishni rad etashi kerak. Kelishilgan suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash loyihasini YaIDXP orqali loyihalash tashkilotiga yuborishi kerak.
4. Iste’molchi xohishiga ko‘ra (loyiha kelishilganidan so‘ng) SQKX tashkiloti yoki boshqa qurilish-montaj tashkilotlari bilan qurilish-montaj ishlarini amalga oshirish bo‘yicha shartnoma tuzishi kerak.
5. SQKX tashkiloti yoki boshqa qurilish-montaj tashkilotlari shartnomalarda belgilangan muddatlarda suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash tarmoqlariga ulash bo‘yicha qurilish-montaj ishlarini amalga oshirishi kerak.
• Bog‘lanish: Call-markaz - 1255
• Xizmatdan foydalanuvchilar: Yuridik va jismoniy shaxslar
• Xizmatni ko‘rsatish uchun kerak bo‘ladigan hujjatlar:
1. Onlayn ariza.
2. Suv ta’minoti va suvni chiqarib tashlash loyihasi elektron shaklda.
• Xizmatni ko‘rsatish muddati: 3 ish kuni mobaynida
• Xizmatni ko‘rsatishning huquqiy asosi: O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 31-martdagi "Muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlariga ulanish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishning ma’muriy reglamentlarini tasdiqlash to‘g‘risida"gi 256-son qarori

• 19501 количество просмотров
1. После выполнения проектных работ, проектная организация заполняет на ЕПИГУ анкету и заверяет, за исключением случаев согласования проекта водоснабжения и водоотведения одновременно с рассмотрением и согласованием проектно-сметной документации строящихся зданий, сооружений и других объектов ее своей ЭЦП.
2. ЕПИГУ автоматически направляет анкету в организацию ВКХ для согласования проекта водоснабжения и водоотведения.
3. В течение 3 рабочих дней организация ВКХ согласовывает проект водоснабжения и водоотведения путем его подтверждения ЭЦП или отказывает в его согласовании. Направляет согласованный проект водоснабжения и водоотведения через ЕПИГУ проектной организации.
4. Потребитель по желанию (после согласования проекта водоснабжения и водоотведения) заключает договор на проведение строительно-монтажных работ с организацией ВКХ или другими строительно-монтажными организациями.
5. Организация ВКХ или другие строительно-монтажные организации в сроки, установленные в договорах осуществляет строительно-монтажные работы по подключению к сетям водоснабжения и водоотведения.